خانه / آبگرم های مشگین شهر / آبشار کرکری مشگین شهر

آبشار کرکری مشگین شهر

آبشار کرکری در ۱۵ کیلیومتری مشگین شهر واقع گردیده که تمامی فصول سال پرآب بوده و برای استفاده زراعی روستاهای پایین دست از جمله اندزق، مجنده و احمدآباد مورد استفاده قرار می گیرد.
به علت خاکی و ناهموار بودن مسیر، دسترسی به آن با استفاده از وسیله نقلیه در کمتر از ۳۰ دقیقه میسر نمی باشد. مبدا حرکت به این آبشار روستای آقبلاغ در ابتدای مسیر گردشگری “قینرجه ـ موئیل” می باشد. این آبشار در مسیر رودخانه کرکری و در نزدیکی روستای ییلاقی قیرخ بولاغ در جنوب مشگین شهر واقع شده است. ارتفاع این آبشار به بیش از ۲۵ متر می رسد. آب جاری از برفها و چشمه های ییلاقات آیقار عربلو، اجیرلو و جلودارلو در دره کرکری، رودخانه پرآب کرکری را تشکیل می دهد که در مسیر حرکتش بخاطر کوهستانی بودن از ارتفاعات عبور کرده و در بالادست روستای قیرخ بولاغ آبشار بسیار زیبای کرکری را پدید آورده است.مابین روستا و آبشار یکی استخر پرورش ماهی قرار دارد. در بالای آبشار نیز و در فصول مناسب سال، عشایر ییلاق نشین سکونت داشته و به پرورش دام مشغول می شوند.

۹۹۰۴۲۵ در این ایام با توجه به گرمی هوا و گسترش شبکه های اجتماعی که به معرفی کردن بیشتر جاذبه ها منتهی گردیده دید و بازدید از مناطق خوش اب و هوا و طبیعت بکر ، نظیر همین ابشار کرکری بیشتر گردیده است.

از همه عزیزان خواهشمندیم در تمیز نگه داشتن این مناطق همه تلاش خودشون رو انجام بدن و در ایام که بیماری همه گیر کرونا به اوج رسیده از مسافرت خودداری نمایند یا حداقل الامکان از ریختن زباله ها به خصوص دستکش و ماسک خودداری فرمایند.

ما وام دار این طبیعت و این سرزمین هستیم

مسیر ابشار در گوگل مپ: کلیک کنید

کانال خبری مشگینه نیوز

https://telegram.me/Kar1591
https://telegram.me/Hamed_xiavi
https://t.me/meshginenews
instagram:@meshginenews

شماره تماس :
۰۹۱۴۹۸۸۴۴۱۷ اسماعیل مهدی اوغلی

درباره ی admin

همچنین ببینید

شهر یری

شهر یری

شهریری یک محوطه باستانی در شهرستان مشگین‌شهر از شهرهای استان اردبیل ایران و از توابع روستای پیرازمیان است. …

دیدگاهتان را بنویسید