خانه / آبگرم های مشگین شهر / آبگرم ملک سویی

آبگرم ملک سویی

منطقه نمونه گردشگری ملک سویی در دامنه سرسبز سبلان در مجاورت ۸۰۰ متری آبشار گورگور و آبگرم ملک سویی که از معروفترین جاذبه های شهرستان می باشد.

اکوکمپ عشایری ملک سویی در دامنه سحرانگیز سبلان و در فضایی به مساحت ۵ هکتار و با ترکیب معماری سنتی آمیخته با مدرنیته، با استفاده از مصالح بومی و سنگی و با الهام از تاریخ و فرهنگ ترکان آذری و عشایر شاهسون به گونه ای طراحی و ساخت گردیده است که کمترین آسیب به محیط زیست و تنوع زیستی وارد شود.

چشم انداز زیبا و هوای ییلاقی دامنه زیبای سبلان آغوش خود را بر روی میهمانان گشوده و سرمایه گذاران مشکین شهر برای توسعه و پیشرفت صنعت توریسم و طبیعت گردی آستین های خود را بالا زده اند تا با همت والای خودکاری ماندگار برای گردشگری و معرفی مشکین شهر به یادگار بگذارند .

 

 

کمی بالاتر از موئیل سویی، آب معدنی ملک سویی قرار دارد که آب آن گل آلود است. این آب معدنی استخری در حدود چهار متر مربع و عمق ۱۰ سانتی متر است که آب آن را با پیمانه بر می دارند و خود را می شویند. افرادی که بیماری های روماتیسمی دارند و دست و پا و مفصل آن ها درد می کند، به این آب معدنی به خاطر خاصیت شفابخشی اش علاقة زیادی دارند

 

نمایی از آلاچیغ ها و رستوران ملک سویی

ستوران این مجتمع که به صورت قلعه با الهام از کهنه قلعه مشکین شهر طراحی و اجرا شده است

درباره ی admin

همچنین ببینید

رودخانه های مشگین شهر

رود خانه قره سو قره‌سو یکى از مهم‌ترین رودخانه‌هاى منطقه مشگین‌شهر، دشت مغان و اردبیل …

دیدگاهتان را بنویسید