خانه / آبگرم های مشگین شهر / افتتاح مجتمع جدید آبگرم قوتورسویی
آبگرم قوتورسویی
افتتاح مجتمع قوتورسویی

افتتاح مجتمع جدید آبگرم قوتورسویی

مجتمع آبگرم قوتورسویی با حضور امام جمعه و سایر مسئولین شهر افتتاح گردید. البته با تاخیر فراوان، دست همه عزیزانی که تو این امر زحمت کشیدن درد نکنه. بیش از ۱۱ میلیارد تومان سرمایه گذاری صورت گرفته.

استخر آبدرمانی سنتی و کاملا طبیعی قوتورسویی یکی از قدیمی ترین استخرهای مورد استفاده توسط اهالی منطقه به شمار می رود.

مجموعه آب درمانی قوتور سویی بعد از ظهر امروز با حضور ن آیت الله سید حسن عاملی ماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل، اکبر بهنام جو استاندار اردبیلی، محمود عباس زاده  نماینده مردم مشکین شهر در مجلس و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی با سرمایه گذاری ۱۱ میلیارد تومان  رسما به بهره برداری رسید.

مجموعه آب‌درمانی قوتورسویی مشگین‌شهر در یک هزار و ۲۰۰ متر مربع زیربنا و طی مدت ۲ سال احداث و تجهیز شده است که امروز به بهره‌برداری رسید.

استخر آبدرمانی قوتورسویی یکی از قدیمی ترین استخرهای مورد استفاده توسط اهالی منطقه به شمار می رود. این آبگرم در ۲۴ کیلومتری شهر لاهرود و در ۴۵ کیلومتری مشگین شهر واقع شده است.

آب قوتورسویی در ردیف آبهای معدنی سولفاته کلیسیک سدیک و گوگرد خیلی گرم است که آثار اسید سولفوریک آزاد دارد. آبگرم قوتورسویی به علت داشتن گوگرد خالص خاصیت درمانی ویژه ای برای از بین بردن امراض مختلف، به خصوص امراض پوستی، را دارا می باشد. دمای چشمه آن ۴۲ درجه سانتی گراد و دبی آن ۱۳ لیتر در ثانیه است. البته به علت وجود گوگرد زیاد در آب قوتورسویی توصیه می شود از استنشاق مستقیم گاز آن خودداری شود.

به علت شهرت بسیار بالای قوتورسویی در درمان امراض، از سالهای بسیار دور این آبگرم همه ساله و در اکثر فصول سال، علی الخصوص فصول گرم میزبان علاقمندان زیادی از منطقه، سراسر ایران و حتی جهان می باشد. دهکده سنتی که آبگرم در آن قرار دارد دارای هتل، رستوران، مهمانسرا، قهوه خانه، نانوایی و فروشگاه جهت تامین اقلام مورد نیاز مهیمانان است.

درباره ی admin

همچنین ببینید

آبشار کرکری مشگین شهر

آبشار کرکری در ۱۵ کیلیومتری مشگین شهر واقع گردیده که تمامی فصول سال پرآب بوده …

دیدگاهتان را بنویسید