خانه / اخبار ایران / ماجرای دردناک آتنا

ماجرای دردناک آتنا

⭕️اعتراف مرد رنگرز به قتل هولناک آتنا کوچولو

⬅️به گزارش همشهری، با اعتراف مرد رنگرز راز قتل آتنای ۷ ساله فاش شد.
۲۸خرداد امسال خبر گم‌شدن دختربچه هفت‌ساله‌اي به نام آتنا در پارس‌آباد پيچيد. پدر آتنا سال‌ها بود كه در خيابان پزشكان دستفروشي مي‌كرد. آتنا که به گفته اطرافيانش دختري باهوش و خوش‌زبان بود، گاهي به او كمك كند. روز حادثه هم آتنا كنار بساط پدرش بود.
سيدعبدالله طباطبايي، دادستان شهرستان پارس‌آباد در گفت‌وگو با همشهري مي‌گويد: آتنا زمان‌هايي كه كنار بساط پدرش بود، براي استفاده از دستشويي يا خوردن آب به مغازه رنگرزي كه در نزديكي بساط پدرش بود، مي‌رفت. صاحب مغازه مردي ۴۰ساله بود كه آتنا و پدرش را از مدت‌ها قبل‌ مي‌شناخت. آن روز هم بي‌آنكه پدرش متوجه شود، آتنا راهي مغازه مرد ۴۰ساله شد غافل از اينكه او نقشه شومي برايش كشيده بود.
⬅️زمان گم شدن
ساعتي از رفتن آتنا مي‌گذشت و پدرش كه آن به تصور اينكه او به خانه برگشته است، به كارش ادامه داد. از سوي ديگر مادر آتنا تصور مي‌كرد كه دخترش نزد پدرش است و همين باعث شد كه تا چند ساعت بعد كسي متوجه ناپديدشدن دختربچه نشود. عصر آن روز وقتي مرد دستفروش بساطش را جمع كرد وراهي خانه شد،معلوم شد كه آتنا گم شده و كسي ازاو خبر ندارد.
⬅️یک مظنون
دادستان پارس‌آباد مي‌گويد: خانواده دختربچه بعد ازجست‌وجوي بسيار، وقتي ردي از او پيدا نكردند ماجرا را به كلانتري گزارش كردند.
فرضيه اينكه او قرباني سرقت شده باشد، قوت گرفت؛ چرا كه آتنا آن روز ۶النگو، انگشتر و گوشواره همراه خود داشت و احتمال مي‌رفت كه قرباني دزدان طلا شده باشد. در محلي كه پدر آتنا دستفروشي مي‌كرد، چند مغازه و بانك وجود داشت كه مجهز به دوربين‌هاي مداربسته بودند. مأموران به بازبيني فيلم‌هاي ضبط‌شده توسط اين دوربين‌ها پرداختند.

دوربين يكي از مغازه‌ها لحظه‌اي كه آتنا قدم‌زنان در پياده‌رو مي‌رفت و از بساط پدرش دور مي‌شد را ضبط كرده بود. اما دوربين بانكي كه در همان مسير و چندين متر آن‌طرف‌تر بود تصويري از دختربچه ضبط نكرده بود. پس بي‌شك او پس از عبور از مقابل دوربين اول و رسيدن به دوربين دوم، ناپديد شده بود.
مأموران وقتي متوجه شدند كه در اين مسير، مغازه رنگرزي مرد ۴۰ساله‌اي وجود داشته كه آتنا گاهي اوقات براي خوردن آب به آنجا مي‌رفت، حدس زدند كه وي روز حادثه نيز به اين مغازه رفته و پس از آن ناپديد شده است.
به اين ترتيب مرد رنگرز به‌عنوان نخستين مظنون پرونده تحت بازجويي قرار گرفت اما مدعي شد كه آن روز دختربچه را نديده و او اصلا به مغازه‌اش نيامده است.

⬅️در جست‌وجوي سرنخ
مرد رنگرز که۵سابقه كيفري نیز داشت انکار کرد. ۵روز از ناپديدشدن آتنا بازپرس پرونده دستور بازداشت مرد رنگرز را صادر كرد.
دادستان پارس‌آباد مي‌گويد: متهم در همه مراحل بازجويي اظهار بي‌گناهي مي‌كرد و در اين مدت‌ ۲بار دستور بازرسي مغازه ومحل زندگي مظنون پرونده صادر شد. مأموران با حكم قضايي راهي آنجا شدند وهمه جا را بادقت گشتند اماهيچ سرنخي به‌دست نيامد. تا متوجه شديم مرد رنگرز در ساختماني كه زندگي مي‌كند پاركينگ ندارد و در پارکینگی در محل نزدیکی محل زندگی پارک میکند.
صحنه هولناك
عصر دوشنبه ۱۹تيرماه، تيم‌هاي تحقيق وارد پاركينگي شدند داخل پاركينگ با يك بشكه پلاستيكي روبه‌رو شدند كه در گوشه‌اي قرار داشت. داخل بشکه پر از خاك بود. اما زماني كه مأموران خاك را كنار زدند به يك كيسه پلاستيكي رسيدند كه جسد بي‌جان دختربچه گمشده در داخل آن پيدا شد. بررسي‌ها نشان مي‌داد او در همان زماني كه ناپديد شده بود، به قتل رسيده است.

⬅️اعتراف به جنايت
با پيدا شدن جسد آتنا كوچولو و انتقال آن به پزشكي قانوني، بازجويي از مرد رنگرز ادامه يافت.
اين مرد به قتل آتنا اعتراف كرد. او گفت: دو، سه روزي بود كه با ديدن آتنا و طلاهايش وسوسه شده بودم. روز حادثه به مغازه‌ام آمد كه آب بخورد و چون كسي آنجا نبود، به طرفش رفتم. خواستم نقشه‌ام را اجرا كنم اما او شروع كرد به فرياد زدن. براي همين دستم را روي دهانش گذاشتم و وقتي به‌خودم آمدم كه ديگر نفس نمي‌كشيد. ترسيده بودم و جسدش را داخل ساكي گذاشتم و آن را به پاركينگ بردم و در بشكه پلاستيكي مخفي كردم تا سر فرصت در محلي خلوت رها كنم اما چند روز بعد به‌عنوان مظنون دستگير شدم و رازم فاش شد.
دادستان پارس‌آباد گفت: هم‌اكنون منتظر نتيجه پزشكي قانوني هستيم/ منبع: همشهری

 

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید